Sohbet Alemi MIRC Script

Türkçe Mirc Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Alem Sohbet Görsün


smiley Sohbet'e Başla!Eski Sohbet Girişi

Ücretsiz WordPress Sohbet Teması

20 Nisan 2020, Pazartesi Kategori: wordpress 960 3

Merhabalar sevgili okurlarımız ve misafirlerimiz , sizler için bu makalemizde yeni ücretsiz wordpress sohbet teması kurulumu resimli olarak anlatacağız. Wp sohbet teması indirme linklerini paylaşacağız ve resimli anlatım ile responsive mobil uyumlu chat tema kurulumu ve ayarlarını anlatacağız.

TR Sohbet Odaları

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

Mobil sohbet siteleri

Öncelikle canlı demo olarak sizlere temayı görmeniz adına seçenek sunalım. Mobil uyumlu wordpress sohbet teması canlı demo örneğini kendiniz uğraşarak daha da geliştirebilirsiniz. Blog yazılarının görünümü hareketli efektleri , indirme butonları gibi ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

CANLI DEMO 1

Wp Mobil Uyumlu Sohbet Teması

  • sohbet temasi

Öncelikle wordpress sitemize sohbet teması kurmak için sizlere benim paylaşacağım linkteki dosyaları indirmenizi öneririm.
Mobil uyumlu responsive wordpress sohbet temasını kurmak için öncelikle yukarıda iki .zip arşiv ile sıkıştırılmış dosyaları indiriyoruz. Daha sonra yazımızın devamını tane tane okuyarak ve resimli wordpress sohbet teması kurulumu anlatımını takip ederek işlemlere devam etmelisiniz.

WORDPRESS Sohbet Teması Kurulumu Resimli Anlatım

Sohbet teması indirme linklerimizden 1. dosyamız olan saasland.zip adlı dosyamızı .zip arşivinden çıkarıp , wp hostingimizin içine aktarıyoruz.

RESİMLERE TIKLAYINIZ


Yukarıda ki resimler sırası ile galeri halinde açılacak sizde sırası ile işlemleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. WordPress sohbet temasını cpanel yöntemi ile ftp programsız atıp dosyayı açtıktan sonra eklentileri yüklüyoruz.

Saasland temasını kendi çapımızda Wp Sohbet teması haline çevirmek için wp eklentileri indir linkinden bilgisayarımıza aktardığımız saasland-eklentiler.zip dosyamızı da aynen temayı cpanel e eklediğimiz gibi ekliyoruz.

Dikkat! Burada dikkat etmeniz gereken olay saasland-eklentiler.zip dosyasını bilgisayarımızda iken .zip arşivinden çıkarıp , daha sonra içinden çıkacak olan 4 Adet Sohbet teması eklentisini pulings klasörüne atıp Extract yöntemi ile .Zip‘ten çıkarınız.

Bu işlemler bittikten sonra artık wordpress sistemi ile kurmuş olduğumuz sohbet sitesi adresimiz /wp-admin bölümüne giriyoruz. Ben ücretsiz wp sohbet temasını sohbetalemi.net adresine kuracağım için https://sohbetalemi.net/wp-admin şeklin de giriş yapıyorum. Siz kendi chat odaları sitenizin url adresini yazarak işlemi uygulayınız.

Yukarıda ki resimlerde gördüğünüz gibi önce wp-admin panelinde ki Görünüm ve peşinden Temalar seçeneklerini seçiyoruz. Daha sonra Begin installing plugins menüsünde ki tüm ücretsiz wordpress sohbet teması eklentilerini önce install ile yüklüyoruz ve peşinden active ile etkinleştiriyoruz. Daha sonra wordpress admin panelimizin sol menüsünden tekrar Sayfalar menüsüne tıklıyoruz. Açılan sayfada resimde de gördüğünüz üzere Blog ve Home App Showcase isimli sayfalar haricin de ki tüm sayfaları siliyoruz. Bundan sonraki işlemimiz tekrar wp mobil sohbet teması admin panel de ki sol menüden ayarlar ve okuma menülerini sırası ile seçiyoruz. Açılan sayfada anasayfa ve yazı sayfası ayarlarını resimdeki gibi yapıyoruz. Anasayfaya Home App Showcase yazı sayfasına ise Blog sayfalarını atıyoruz.

Evet ücretsiz wp sohbet teması ana sayfa ve blog makale sayfası ayarlarından sonra hemen Kalıcı bağlantı adı ile geçen sayfa uzantılarımızı seo ayarı olarak da geçebilecek kısmı düzenliyoruz.

WordPress Sohbet Teması Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress kalıcı bağlantılarını düzenlemek sitenizde yayınladığınız yazılar makaleler, sayfalar ve belirlediğiniz alt domainleri ( sub domainleri etkiler . Google arama motorunda sıralamanız için de seo açısından önem taşır.

Önce wp-admin sayfamızda ki sol menüden ayarlar sekmesine ardından da kalıcı bağlantılar sekemesine tıklıyoruz.

Daha sonra ekranda çıkan özel yapı bölümün de ;

/index.php/%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/

yukarıda gördüğünüz ayar seçili gelecek bu ayarı komple siliyoruz ve onun yerine ;

/%category%/%postname%.html

bu şekilde ayar yapıp kaydediyoruz. Artık yazılarını https://siteadresiniz.com/kategori/yazi-basliginiz.html seklinde yayınlanacaktır.

Şimdide de sohbet teması ayarlarından atadığımız sayfa isimlerimizi düzenleyelim. Bunun içinde tekrar sayfalar menüsüne girip hızlı düzenle seçeneği ile isimleri düzenleyelim.

ücretsiz wordpress sohbet teması
Sohbet teması sayfa ismi düzenleyin

Evet bu işlemden sonra resimde gördüğünüz aynı sayfada Edit with Elementor seçeneği ile aynı üst resimdeki aynı alandan sayfa düzenimizi ayarlıyoruz ve dilediğimiz görüntüye wordpress sayfa yapıcı yardımı ile ulaşıyoruz.

Sohbet teması sayfa yapıcı
Sohbet teması sayfa yapıcı

Sayfa düzenleyici Edit with Elementor özelliği ile sayfayı düzenle dediğimizde üst resimdeki ekran karşınıza çıkacaktır. Gördüğünüz üzere sağ tarafta sayfada nereyi düzenlemek isterseniz tıkladığınız da sol tarafta düzenleyebileceğiniz isim değişikliği resim değişikliği gibi alanlar açılacaktır işleminiz bittiğin de sol alt tarafta duran UPDATE yazan yeşil butona tıkladığınız da tema ayarlarımız aktif hale gelecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArAnAnAdAm dedi ki:

Emeğine Sağlık @ExCaLuBuR

MevSim dedi ki:

Eline Sağlık Ex.:)))

mineL dedi ki:

Emegine Saglik