Sohbet Alemi MIRC Script

Türkçe Mirc Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Alem Sohbet Görsün


smiley Sohbet'e Başla!Eski Sohbet Girişi

WordPress Admin Şifresini Unutanlar

1 Haziran 2020, Pazartesi Kategori: Genel 758 0

WordPress sistemi ile kurulu olan sitenizin yönetim paneli şifresi olan Admin kullanıcı şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki yöntem ile çok kısa ve sorunsuz şekilde yeni şifre elde edebilirsiniz.

Genelde kurulumda ve kullanıcı oluştururken mail adresini doğru girenler için şifre oluşturma talebi geçerli olsa da harici durumlarda en kolay yöntem phpMyAdmin Şifre Değiştirme yöntemi olacaktır.

Bu işlem için öncelikle CPANEL alanına giriş yaparak phpMyAdmin sekmesine tıklıyoruz.

Phpmyadmin sekmesini tıkladığınız da karşınıza yeni sekmede açılan bir pencere daha gelecek. Buradan da sitenizin kurulu olduğu dbname (database adını seçiniz.

WordPress sitenizi kurmuş olduğunuz db adınızı seçtiğinizde karşınıza sitenizi çalıştıran sql tabloları açılacak bu tablolardan resimdeki gibi wp-users olanı seçiniz.

Açılan sayfadaki ekran aşağıdaki gibi karşınıza gelecektir. Siz kendi kullanıcı adınızı göreceksiniz Admin ( vb hangi ismi belirlemiş iseniz.

Resim yeniden boyutlandırıldı. Orjinal boyutu için tıklayın.

Buradan düzenle seçeneğini clikliyoruz.

Şimdide aşağıdaki resimde olduğu gibi işlemimizi uyguluyoruz.

Resim yeniden boyutlandırıldı. Orjinal boyutu için tıklayın.

Düzenle seçeğine giriş yaptıkdan sonra açılan tablolar içerisinde user_pass seçeğinizi göreceksiniz hemen karşısında ise Karmaşık harfler ve rakamlar ile bir şifre olacaktır. Siz bu şifreyi silerek yeni şifrenizi bu alana giriniz . Daha sonra hemen yan kutuda MD5 seçeğini seçiniz . Bu işlemden sonra KAYDET olarak otomatik ayarlı gelen panelinizde git butonuna basınız.

Artık WordPress Admin kullanıcı şifresini değiştirmiş oldunuz. Dilerseniz aynı mantık ile şifrenizin bir üst satırındaki Kullanıcı adınıda değişebilirsiniz. Kullanıcı adını değişirken MD5 Gibi herhangi bir şifreleme özelliği seçmeyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir