WordPress Admin Şifresi Unutanlar

Ana Sayfa / WordPress Admin Şifresi Unutanlar

WordPress Admin Şifresi Unutanlar

ExCaLuBuR     24-08-21     sohbet     WordPress Admin Şifresi Unutanlar     336 Defa Okundu

Sohbet Alemi » WordPress Admin Şifresi Unutanlar

WordPress sistemi ile kurulu olan sitenizin yönetim paneli WordPress Admin Şifresi olan Admin kullanıcı şifrenizi unuttunuz mu?. Aşağıdaki yöntem ile çok kısa ve sorunsuz şekilde yeni şifre elde edebilirsiniz.

Tahmini okuma süresi 3 dakika

Genelde kurulumda ve kullanıcı oluştururken mail adresini doğru girenler için şifre oluşturma talebi geçerli olsa da harici durumlarda en kolay yöntem phpMyAdmin Şifre Değiştirme yöntemi olacaktır.

Bu nedenle işlem için öncelikle CPANEL alanına giriş yaparak WordPress Admin Şifresi değiltirmek için phpMyAdmin sekmesine tıklıyoruz.

Ücretsiz parasız sohbet sitesi olarak sizlere bu konuda makale hazırladık.

Wordpress Admin Şifresi Unutanlar
WordPress phpMyadmin

Phpmyadmin sekmesini tıkladığınız da karşınıza yeni sekmede açılan bir pencere daha gelecek. Ek olarak buradan da sitenizin kurulu olduğu dbname (database adını seçiniz.

Wordpress Admin Şifresi Unutanlar
Wp sql

WordPress Admin Şifresi değiştirmek için sitenizi kurmuş olduğunuz db adınızı seçtiğinizde karşınıza sitenizi çalıştıran sql tabloları açılacak bu tablolardan resimdeki gibi wp-users olanı seçiniz.

Wordpress Admin Şifresi Unutanlar

Her şeyden önce açılan sayfadaki ekran aşağıdaki gibi karşınıza gelecektir. Siz kendi kullanıcı adınızı göreceksiniz Admin ( vb hangi ismi belirlemiş iseniz.

Resim yeniden boyutlandırıldı. Orjinal boyutu için tıklayın.
Wordpress Admin Şifresi Unutanlar

Buradan WordPress Admin Şifresi değiştirmek için düzenle seçeneğini clikliyoruz.

Daha sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi işlemimizi uyguluyoruz.

Resim yeniden boyutlandırıldı. Orjinal boyutu için tıklayın.
Wordpress Admin Şifresi Unutanlar

Neler okuyacaksınız ?

Wp admin pass

Düzenle seçeneğine giriş yaptıktan sonra açılan tablolar içerisinde user_pass seçeneğinizi göreceksiniz. Ondan sonra hemen karşısında ise Karmaşık harfler ve rakamlar ile bir şifre olacaktır. Bu nedenle siz bu şifreyi silerek yeni şifrenizi bu alana giriniz . WordPress Admin Şifresi için daha sonra hemen yan kutuda MD5 seçeneğini seçiniz . Bu işlemden sonra KAYDET olarak otomatik ayarlı gelen panelinizde git butonuna basınız.

Sonuç olarak WordPress Admin kullanıcı şifresini değiştirmiş oldunuz. Daha sonra dilerseniz aynı mantık ile şifrenizin bir üst satırındaki Kullanıcı adınıda değişebilirsiniz. Kullanıcı adını değişirken MD5 Gibi herhangi bir şifreleme özelliği seçmeyiniz.

WordPress dersleri resimli anlatım kategorisine girebilecek olan bu benzeri dersler için yorumlarınızı bekliyoruz. Ancak WordPress temaları ve wp eklentileri hakkında detaylı makalelerimizi hazırlamak biraz zaman alacak.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


aLem Sohbet

Bedava sohbet net şekilde sizler için ayarlanmıştır. Ücretsiz sohbet sitesi olarak trsohbet odalarımız da sizleride bekliyoruz.

Sosyal Medya

Facebook

Twitter