Sohbet odaları yaş sınırı

Ana Sayfa / Sohbet odaları yaş sınırı

Sohbet odaları yaş sınırı

ExCaLuBuR     23-08-21     sohbet     Sohbet odaları yaş sınırı     326 Defa Okundu

Sohbet Alemi » Sohbet odaları yaş sınırı

Sohbet odaları yaş sınırı getirilmesi gereken bir mecra olma yolunda mı? Bu soruya genç kitlenin aileleri tarafından baktığımızda kesinlikle evet cevabı alabiliriz.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Neden bu düşüncelere kapıldık ve makale haline getirmeye karar verdik. Çünkü artık sohbet odaları bir çok etik ve ahlaki değerleri esnemek kaydıyla ilerliyor. Mesela eskiden argo kelimeler dahi kullanıldığında sohbet odası içerisinde tutulmazdık. Örneğin “lan , ulan , olm vb..” gibi kelimeler odadan atılma sebebiydi. Gelişen teknoloji ile birlikte yazılı sohbet odaları çok sayıda kullanıcı kaybetti. Bu kayıpların en büyük sebebi ise sosyal ağlardır.

Sohbet odaları yaş sınırı
Chat sitesi yaş sınırlı olmalımı ?

Chat odaları yaş sınırı

Sosyal ağların da bu denli kullanıcı çekme sebebinin başında arkalarında güçlü şirketler ve yatırımlardır. Daha kolay kullanım daha fazla kitleye hitap edebilme , görsel ve yazılımsal olarak daha profesyonel altyapı oluşturmaları kullanıcıları chat ortamından çekti. Bu duruma ek olarak sesli sohbet ve görüntülü sohbet platformları ile video oynatıcı platformları da eklendi.

Sonuç olarak konumuz sohbet odaları yaş sınırı olduğu için bu detayları sizlerle paylaşmamız gerekiyordu. Artık daha popüler olan mobil sohbet uygulamaları ve mobil arkadaşlık uygulamaları da en güçlü rakipler.

Peki yaş sınırının bu gelişmeler ile ne alakası var sorunu cevaplayalım. Birincisi ve en önemlisi artık cinsel sohbet odaları kuruldu. Yetişkin sohbet odaları olarak direk hizmet veren siteler mevcut. Bunun yanı sıra +18 sohbet odaları, gay sohbet ve sex sohbet olarak anahtar kelimeler üzerine çalışmalar yapılıyor. Tam da bu sebep ile ergenlik dönemi içerisindeki çocuklarımızı bu mecralardan uzak tutmalıyız.

Gayet naif duygular ve yeni arkadaşlar tanımak için yeni irc sunucuları bulup muhabbete eşlik etmek isteler de , karşılarında sürekli aklında sex sohbeti olan kişiler olacaktır. Sonuç olarak bazı kavramları yeni yeni öğrenen gençlerimiz ne yazık ki bu kurnazların hedefinde yem olacaktır.

Bu bağlamda şunu da belirtmeliyiz ki , sanal alem sohbet ortamları içerisindeki insanların çoğu olduğundan farklıdır. Muhabbet etmeye başladığınız kişilerin , yaşı , görüntüsü gibi bilgileri %90 oranında farklı çıkacaktır. Ek olarak medeni durumu , iş hayatı gibi bilgileri ile yaşadığı yer muhtemelen farklı çıkacaktır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


aLem Sohbet

Bedava sohbet net şekilde sizler için ayarlanmıştır. Ücretsiz sohbet sitesi olarak trsohbet odalarımız da sizleride bekliyoruz.

Sosyal Medya

Facebook

Twitter