Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ana Sayfa / Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

ExCaLuBuR     15-05-20     Genel     Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular     206 Defa Okundu

Sohbet Odaları Hakkın da , hiç bir sohbet odasına girdiğiniz ve nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikriniz olmadığı oldu mu? sorusunun cevabını arayacağız.

Bu yazıda, sohbet ve sohbet odaları hakkında en sık sorulan sorulara cevap vererek size yardımcı olmayı umuyoruz.

Sohbet odaları hakkında güvenli midir sorusu?

Harika bir soru. Sohbet odalarına sahip çoğu site, sohbet odalarını güncel tutmak için ellerinden geleni yapar. Sitenin web yöneticisi yazılımını güncel tutarsa ​​evet, güvenli olmalıdır.

Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular
Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar nerede yaşadığını bilebilir mi?

Hayır. Kişisel bilgilerinizi açıklamazsanız, hiç kimse bilmemelidir.

Özel sohbet nedir?

Başka bir sohbetci veya kullanıcı ile özel bir pencere de bire bir yaptığınız görüşmeye özel sohbet denir. Sohbet kanalı içerisinde herkese açık sohbetten farklı olarak siz ve diğer kişi bunu görürsünüz, herkes bunları göremez ve cevap veremez.

Sohbet ederken biri sizi rahatsız ediyorsa ne yapmalı?

Basit yöntemler ile, tüm sohbet odası yazılımı, kullanıcıların sizinle sohbet etmesini engellemenizi veya görmezden gelmenizi sağlayan bir işleve izin verir. Sizinle iletişim kurmak için rahatsız eden olursa kişiyi engelleye bilir yada özel sohbet pencerenizi kapatabilirsiniz. Engellendiklerini bile bilmeyecekler.

Sohbet siteleri yeterince güncel mi ?

Başka bir harika soru. Genellikle öyleler. Ancak tüm sohbet web siteleri aynı değildir. Genellikle güncel olup olmadıklarını bilirsiniz. Sitelerin çoğu ücretsiz hizmet verir. Sohbet makalelerini takip eder, site hızı ve tasarımını arada kontrol ederseniz yenilikleri ve güncellemeleri anlamanız mümkün olacak unsurlardır.

Bir sitenin gizlilik politikası ve hizmet şartları hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Genellikle gizlilik politikası ve hizmet şartları ana sayfada alt bilgide veya ana sayfanın yanında sayfalar alanında bulunur. Mobil Sohbet Sitesi varsa site haritasını kontrol edin. Daha sonra site haritasında gizlilik politikasını ve hizmet şartlarını arayabilirsiniz. Hala bulamıyor musunuz? Bu durumda yapılacak en iyi şey doğrudan web yöneticisiyle iletişim kurmak, onlara bir e-posta göndermek ve sormaktır.

Kurallar var mı?

Evet, çoğu sohbetin kuralları vardır. Bazı kurallar minimum ve maksimum yaşı içerir. Neye izin verilip neyin verilmediğine ilişkin yönergeler bulunur. Sohbet kurallarını okumak önemlidir. Çünkü herhangi bir yönergeyi ihlal ederseniz sitenizden yasaklanabilirsiniz.

Yasaklandım! Ne yapalım?

Yasaklar genellikle kural uygulayıcılar yani kanal yetkilileri ve sunucu oper adminleri tarafından uygulanır. Sohbet odalarını izleyen denetleyici personelin kurallara aykırı davranan geveze sohbet severleri atma (susturma) ve uzaklaştırma yetkisi bulunur.

Sohbet Odaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kural uygulayıcı uygun görürse aykırı hareket eden kullanıcıyı IP adresi üzerinden yasaklayabilir. Bu, kullanıcının sohbete tekrar girmesini önleyecektir. Yasaklama, yönetici veya moderatör tarafından24 saatlik bir süre içinde yasaklanan IP’lerin listesini temizlediğinde sona erer yada süresiz olarak uzaklaştırır. 24 saatten uzun bir süredir yasaklandıysanız, sitenin web yöneticisi ile iletişime geçmeniz ve yasağın ne zaman sona ereceğini sormanız gerekir.

Umarım sohbet odaları ve sohbet hakkında sahip olabileceğiniz bazı soruları cevapladım, böylece bir daha ki sefere bir sohbette bulduğunuzda, insanlar tarafından sorulan soruların en yaygın cevapları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu bilgiye sahip olmak, online sohbet ederken neler olduğunu bilmenize yardımcı olacaktır.

Alem Sohbet , en son chat sohbet teknolojisini kullanan büyük bir sohbet sitesidir ve mobil sohbet alanında da hizmet verir [ https://sohbetalemi.net ] sizde cep sohbet girişleri için [ https://sohbetalemi.net/sohbet ] adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


aLem Sohbet

Bedava sohbet net şekilde sizler için ayarlanmıştır. Ücretsiz sohbet sitesi olarak trsohbet odalarımız da sizleride bekliyoruz.

Sosyal Medya

Facebook

Twitter