Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Ana Sayfa / Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

ExCaLuBuR     01-03-20     sohbet     Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır     856 Defa Okundu

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda size sohbet sitesi için sohbet makalesi nasıl yazılır onu anlatmaya çalışacağız. Seo uyumlu sohbet makalesi yazmak chat odaları ve sohbet sitesi için çok önemlidir.

Seo uyumlu makale yazmak için birinci önceliğiniz , makale başlığınız ile kullanmak istediğiniz anahtar kelimelerin uyumlu olmasıdır. Ayrıca muhakkak makale başlığınız yazınızın ilk paragrafında olmalı. Şu an ki yazımızın başlığı, ilk paragrafta gördüğünüz üzre kelimesi kelimesine mevcuttur.

seo uyumlu sohbet makalesi
sohbet makale yazılışı

Sohbet sitesi için yazılacak makaleler de bir önceliğimiz daha olmalı , o da yazı başlığımıza uygun anahtar kelimeleri yazı içerisinde uygun cümleler ile kullanmak. Burada dikkat etmeniz gereken olay yazımız da ki toplam karakter sayısı. Bu konuyu şöyle açabiliriz. Google arama motoru kriterlerine göre seo uyumlu yazılan makalelerin en az 300 kelime olarak yazılması gerekmektedir. Kendini tekrar etmeyen ve mümkün mertebe başka bir siteden kopyalanmayan özgün içerik olmalıdır.

Yazı başlığımız ana kriterimiz ve anahtar kelimelerimizde buna göre uyarlanmalıdır ama bunu yaparken de aynı anahtar kelime ve başlığı sürekli tekrarlamamalıyız. 300 kelime de sabitleyeceğimiz seo uyumlu makalelerimiz de odak kelimemiz olan anahtar kelimemizi 3 defadan fazla yazı içerisinde kullanmamalıyız. Bu büyük bir hata olur.

Sohbet Makalesi Yazmanın İncelikleri

Seo uyumlu sohbet makalesi nasıl yazılır diye yazımıza başladık. Yukarıda yazımızın giriş bölümü ve odak kelimesi ile alakalı bilgileri verdik. Şimdi gelelim iç link ve dış link eklemeye. Her seo uyumlu sohbet makalesi için bir adet iç link ( sitenizden başka bir makalenin linki yada ana sayfa linkiniz gibi ) bir adet de dış link ( örneğin google arama motoru gibi yada makaleniz ile alakalı potansiyeli yüksek olan sitelerden bir adet link ) eklemeniz gerekir.

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Bir diğer dikkat edilmesi gereken mevzuda seo uyumlu sohbet yazılarınız ve makaleleriniz için görsel eklemelerdir. Nedir görsel eklemeler ? Bildiğiniz üzre resim galerisi oluşturarak yada yazınıza uygun resimler editleyerek yazınıza eklemektir. Çok uzun yazılarınız varsa muhakkak aralara 2 yada 3 adet görsel resim eklemeniz gerekmektedir.

Yazınıza resim eklerken ilk dikkat etmeniz gereken şey resminizin konunuz ile alakalı olması. Daha sonrada resmi siteye eklerken resim adınızın da yazı başlığı ve odak kelimeniz ile alakalı düzgün bir isimde olmasına dikkat ediniz. Örnek verecek olursak , yazı başlığımız sohbet siteleri ise resmi eklemeden önce de resim adını sohbet siteleri olarak ayarlamalıyız.

Bu yeterli bir etken olsa da şimdi google standartları gereği yazımıza ekleyeceğimiz resmin formatı. Yeni nesil fotoğraf formatlarını kullanmanızda fayda var. .Jpg .png yerine mümkünse .webp uzantılı resimler kullanınız. Bir de görsel ayarlarınızı resim sıkıştırma programları ve sitelerini kullanarak sıkıştırınız.

Son olarak da bir kaç anahtar kelime belirlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi html sayfalar için bir yöntem kullanarak yapabilirsiniz.

<meta name=”description” content=”Sohbet sitesi için makale”>
 <meta name=”keywords” content=”sohbet,makale,sohbet sitesi”>
 <meta name=”author” content=”ExCaLuBuR”>

Yukarı da ki kodları kullanarak html site kullananlar yazılarına anahtar kelime ve title yazı başlığını işleye bilirler. WordPress hazır script kullananlar yazı eklediği panelden kolayca bu işlemi gerçekleştirebilecektir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


aLem Sohbet

Bedava sohbet net şekilde sizler için ayarlanmıştır. Ücretsiz sohbet sitesi olarak trsohbet odalarımız da sizleride bekliyoruz.

Sosyal Medya

Facebook

Twitter