Sohbet Alemi MIRC Script

Türkçe Mirc Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Alem Sohbet Görsün


smiley Sohbet'e Başla!Eski Sohbet Girişi

Mirc indir yükle sohbet et

Mirc script , sohbet sitesi ve chat odaları için en ideal sohbet programı olarak bilinir, sizde aşağıda ki resimli mirc indir linkinden sorunsuz indirebilirsiniz.

Dini Sohbet Odaları

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

Mobil sohbet siteleri


Dilerseniz aşağıda ki linkten sorunsuz şekilde mirc yükleme işlemi yapıp irc sohbet ağlarımıza katılabilirsiniz. Sohbet Alemi mIRC Sohbet script ile dilediğiniz tüm yeni sohbet sunucularına ve eski mynet sohbet sitesine de giriş yapılabilir. Sohbet net şekilde bizimmekan da rahatça yapılabilir.

Online sohbet kanalları ve mirc sohbet tr olarak siz değerli kullanıcı ve üyelerimize alternatif chat girişleri sunmak için farklı çalışmalar yapmaktayız.

Mirc indir yükleme işlemi ile bedava chat

Öncelikle mirc nedir ? sorusuna size kısa bir açıklama yapalım.

mirc indir
mirc indir

mIRC, sohbet programlarının atası olarak kabul edilebilecek, IRC sunucularına bağlanıp sohbet etmeyi sağlayan bir istemci programdır. Khaled Mardam-Bey tarafından geliştirilmiştir.

Ek olarak, mIRC profesyonel kullanıcıların içerisine kod eklemek suretiyle hali hazırdaki komutları daha kolay bir şekilde yorumlayıp diğer kullanıcılara sunma imkanı vermekte ve istenen komutları menü haline getirerek (scripting) programı daha kullanılabilir hale getirmektedir.

Ayrıca: Açılımı (M)ardam Khaled Bey (I)nternet (R)elay (C)hat’tir.

IRC sunucularına bağlanmak için bazı programlara gerek vardır. Bunlardan en popüler olanı mIRC‘tir, ve mIRC üzerinden rahat sohbet edebilir ve üzerinde değişiklikler yapılabilir.

mIRC Script’ler mIRC kodlama tekniği ile yazılmış toplu haldeki dosyalardır. Script’lerin yazılma sebepleri çok farklı olabilir. mIRC Script’in temel amacı, Khaled Mardam-Bey‘in yapmış olduğu mIRC’i kullanırken, komutlarla uğraşmadan, menüler yardımı ile, kullanmayı sağlamaktır. Bu konuda birçok görüş ileri sürülebilir. Bugün, birçok sosyal paylaşım sitelerinin mIRC mantığının önüne geçtiği düşünülse de, mIRC hiçbir zaman bitmeyecek bir iletişim aracıdır. Gizemliliğe olan ilgi, bilgilerin daha güvenli saklanabilmesi, özgürlük gibi sebepler mIRC’in artıları olarak düşünülebilir.

mIRC Script coder‘leri, mIRC’in görüntüsünü değiştirmek suretiyle programı kişiselleştirebilir veya mIRC’e herhangi bir alanda otomatik işlemler yaptırmak içinde bu programlamadan yararlanabilirler.

Peki mirc script ile bağlanmak istediğimiz IRCd Sohbet Network Nedir sorunu da cevaplayalım.

IRC Nedir ? İnternet Relay Chat mIRC İndir

Internet Relay Chat veya IRC (Türkçe: İnternet Aktarmalı Sohbet), İnternette en çok kullanılan protokollerden bir tanesidir. 1988 yılında Finlandiya’da Oulu Üniversitesi öğrencisi olan Jarkko Oikarinen tarafından yazılmıştır. Günümüzde IRC dünyanın hemen her yerindeki insanların kullandığı bir platform haline gelmiştir.

Microsoft, 1998’de tescilli IRCX aracılığıyla IRC için bir uzatma gerçekleştirdi. Daha sonra IRCX‘i destekleyen yazılımları dağıtmayı durdurdu, bunun yerine tescilli MSNP‘yi geliştirdiler.

İki kişi arasında

IRC, asıl olarak bir sunucu ve istemciler ağıdır. SohbetNET isminde bir IRC sunucusuna bağlanan kişiler, her türlü iletişimi bu SohbetNET ağı üzerinden gerçekleştirirler. Kişi1, Kişi2’ye mesaj yolladığında: Kişi1’in mesajı → SohbetNET sunucusu → Kişi2 şeklinde bir yol izler.