Sohbet Alemi MIRC Script

Türkçe Mirc Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Alem Sohbet Görsün


smiley Sohbet'e Başla!Eski Sohbet Girişi

İnternet Chat Odaları 2020

26 Mayıs 2020, Salı Kategori: Genel 692 3

İnternet Chat Odaları yazımıza ilk olarak internet kelimesinin anlamı ve kısaca tarihsel gelişimini anlatarak başlamak doğru olacak diye düşünüyorum.


İnternet Chat Sohbet

* Chat Sohbet odaları.

Mobil sohbet siteleri

İnternet kavramı;” Genel ağ “” ulusal ve uluslararası yöneticisi olmayan bağlantılar” anlamına gelir. İnternet kavramı ilk 1960’da ABD’de gündeme gelmiş, 1980’de oluşumu başlamış ve 1990 tarihinden itibaren hızlıca yaygınlaşmaya başlamıştır.

intern chat odalari 2020
intern chat odalari 2020

Türkiye’ye ise beş yıl gibi kısa bir sürede ABD’den gelerek radyo ve televizyonun tarihsel gelişimine göre hızlıca gelişim göstermiştir. İlk zamanlarda önemli alanlarda kullanılmaya başlandı. Kısa sürede ofis tipi ve ev tipi bilgisayarların üretiminin artması ile İnternete olan ulaşım arttı. Günlük hayatın bir parçası haline geldi. İnsanların yüz yüze gerçekleştirdikleri sohbetler, sosyal ilişkiler İnternet ortamına taşınmış ve İnternet Chat Odaları kavramının doğmasına neden olmuştur.

İlk olarak sabit telefon hattına tanımlandı. İnternet erişimi yıllar içinde kablolu özellikte çıkıp günümüzde yaygın kullanılan kablosuz İnternet yani ‘wifi’ haline dönüşmüştür. Böylelikle sosyal İnternet kullanıcıları ister mobil telefon ister ipad ister laptop ile wifilere bağlanıyor. İstedikleri her yerde ve her ortamda kolayca İnternet chat odalarına erişim sağlayabilmektedirler.

Dünyada ve ülkemizde son günlerde yaşanan corona virüs karantina uygulamalarindan dolayı insanlar sosyal medyayı ve sohbet siteleri uygulamalarına katılarak sosyaleşmelerini sürdürmeye devam etmektedirler. Yediden yetmişe sosyalleşmek için tüm sohbet sever dostlarımızı İnternet chat odalarımıza en kısa zamanda bekliyoruz.

Gelişen teknoloji sayesinde artık akıllı cihazlarınız ile de mobil sohbet girişi yapabilirsiniz. İnternet üzerinde bir çok sohbet sitesi olmasın akarşın şiddetle bedava sohbet odası olan , geveze sohbet severlerin odağı sunucularımıza bekleriz.

Canlı radyomuz Radyo AlemFM ‘in sayesinde muhabbetinize müzikler eşliğinde devam edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AreS dedi ki:

Herkesi bekleriz 🙂

Sim dedi ki:

Faydalı ve bilgi verici bir yazıyı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.)

ArAnAnAdAm dedi ki:

Emeğine Sağlık @ExCaLuBuR 🙂