Eski Sohbet Siteleri

Ana Sayfa / Eski Sohbet Siteleri

Eski Sohbet Siteleri

ExCaLuBuR     03-01-22     sohbet     Eski Sohbet Siteleri     137 Defa Okundu

Eski sohbet siteleri , IRCd Sohbet sunucularının günümüzdeki halini almasında ki ilk aşamaların başlangıcıdır. Gelişen teknolojik yenilikler ve yazılımsal ilerlemelerin sonucu olarak daha modernize sohbet odaları mevcuttur. Bu teknolojik yeniliklerin en belirgini ve hali hazırda kullanılanı mobil uyumluluktur. Artık akıllı cihazlar ile mobil sohbet girişleri ve mobil sohbet uygulamaları yeni sohbet siteleri içerisinde görünmektedir.

 Betternet VPN Premium

eski sohbet odaları
eski chat siteleri

Yazılı sohbet sitesi , mIRC Script gibi arayüz programları ile büyük kitlelere hitap etmiştir. Başka bir değişle günümüzde başta eski kullanıcılar olmak üzere çokça insan tarafından kullanılmaktadır. Hatta yeni mIRC Sohbet Scriptleri yazılmaktadır. Chat sohbet sitesi müdavimlerinin işini kolaylaştırmaya yarar mIRC Scriptler. Bu sayede bir çok işlem otomatik yapılabilmekte ve görünüm açısında daha anlaşır muhabbet edilmesi sağlanmaktadır.

Eski sohbet siteleri , java sohbet applet desteği ile web üzerinden erişilebilen eski müdavimlerin hayranlıkla aşina olduğu chat odalarıydı. Her ne kadar şuan daha teknolojik olanaklar sağlansa da eski sohbet ortamları halen mumla aranmaktadır.

Eski Sohbet Siteleri Muhabbet Açısından Neden Daha İyiydi ?

Bu konuda yazacaklarımın , IRCd sohbet sunucuları içerisinde uzun süreler içerisinde sarf ettiğim mesai ve emeklerin doğrultusunda kendi şahsi fikirlerim olduğunu belirtmek isterim. Bu konuyu sorgulamaya başladığımda ilk düşüncem sosyal medyanın , sosyal ağların çok genişlemesi olmuştu. Zaman içerisindeki değerlendirmelerimde bu konuyu maddeler halinde sıralandırmam gerektiğine karar verdim. Bu nedenle ilk sıraya da ticari gelirin eski chat odalarının yapısını bozduğuna kanaat getirdim.

Her şeyden önce bu ticari gelir elde etme olayını yargılamadığımı sadece durum tespiti yaptığımı belirtmek isterim. Lakin bu durumda eski sohbet siteleri oluşumunda uyulan kurallar ve kaideler zaman içerisinde bozulmuştur. Para karşılığı satılan global odalar ve yetkiler bazı kuralları esnetti. En basit örnek ile argo kelimelerin kullanılması kişilerin uzaklaştırılmasına sebebiyet vermekteydi. Artık günümüzde kullanıcı sayısının azlığı ile bu kural uygulanmıyor.

Tabi ki kullanıcıların görüntülü ve sesli sohbet odalarına yönelmeleri de başka bir faktör. Sosyal mecraların da popülerliğinin artması ile global alanda insanları birbirleri ile buluşturması yazılı sohbeti düşürdü. Önce partner ve arkadaşlık siteleri , ardından sesli sohbet ve görüntülü sohbet odaları kullanıcı sayısı azalmaya başladı. Daha sonra da facebook , instagram gibi programlar sayesinde kullanıcı sayıları giderek azaldı.

Tamamen ücretsiz sohbet odaları sitesi olan platformumuza eski sohbet siteleri tadını arayan kullanıcı bekleriz. Sohbet Alemi Ekibi tarafından Mobil sohbet girişlerimiz aktif hale getirilmiştir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


aLem Sohbet

Bedava sohbet net şekilde sizler için ayarlanmıştır. Ücretsiz sohbet sitesi olarak trsohbet odalarımız da sizleride bekliyoruz.

Sosyal Medya

Facebook

Twitter